Jak mamy dbać o kwiaty cięte?

Często zdarzają się nam rozmaite okazje, które wypada uświęcić kupnem jakiegoś wyjątkowego upominku, czy też szczególnie wysmakowanego prezentu. Różne bywają ku temu okazje, rozmaite też bywają wybory osób, które chcą kogoś od siebie  wyjątkowego obdarować. Bywają święta cykliczne – takie jak na przykład dzień matki, czy dzień babci, czy też ważny dla wszystkich osób uczących się dzień nauczyciela. Bywa też, że mamy okazję do obdarowania upominkiem osobę nam bliską, która właśnie obchodzi urodziny, czy imieniny, lub wtedy gdy obchodzimy ważną dla nas obydwojga rocznicę. Różne są upominki i prezenty wręczane w wymienionych powyżej okolicznościach. Jedni z nas będą chcieli wręczyć jubilatowi ciekawą książkę, inni wspaniale pachnące perfumy, kosmetyki, czy lśniącą swym blaskiem biżuterię. Wielu z nas z nas wybierze jednak na szczególną okazję najbardziej popularny, ale jakże cieszący oko i duszę obdarowywanego. Świeże cięte kwiaty.
Choć dla każdego jubilata radość z prezentu płynie duża, natychmiast pojawia się pytanie, co zrobić aby nasz wspaniały bukiet przetrwał jak najdłużej?
Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bo choć wiemy wszyscy doskonale o takich zasadach, które mówią na przykład, że świeżym kwiatom należy często zmieniać wodę, to bardziej zaawansowane techniki przedłużania kwiatowej świeżości nie są nam już zbyt dobrze znane.
Potrzebna jest więc w takiej sytuacji fachowa i profesjonalna porada, która pomoże na w rozwiązaniu naszego problemu. Jedni z nas pójdą na pewno do kwiaciarni aby skonsultować problem z wykwalifikowanym sprzedawcą, inni zasięgną rady znajomych, jeszcze inni skorzystają z nieocenionego w tym względzie Internetu.
Ja wybrałam drogę, którą wybieram w takich sytuacjach zazwyczaj i włączyłam mój komputer, aby pobuszować trochę w Internecie i tam zasięgnąć rady.
Okazuje się, że w tematyce świeżych ciętych kwiatów można liczyć w „sieci” na wiele ciekawych i cennych porad. Trafiłam na kilka szczególnie przy6datnych w tym względzie stron. Jedna z nich, którą szczególnie mogę polecić, to www.wyslijkwiaty.com. W dziale „Gaja radzi” otrzymałam kilka cennych porad, które na pewno pomogą mi w przedłużaniu życia moim ciętym kwiatom. Wyczytałam między innymi parę zdań o tym, że w przypadku, gdy zebralibyśmy kwiaty w gorące popołudnie, całkiem możliwy byłby scenariusz, w którym nie zdążylibyśmy wstawić roślin do wazonu!
Nigdy wcześniej nie miałam pojęcia, że kwiaty są aż tak bardzo delikatne, a zebranie ich o nieodpowiedniej porze dnia może poskutkować ich natychmiastowym zwiędnięciem!
Od teraz zupełnie inaczej niż wcześniej będę podchodzić do moich ciętych kwiatów i do ich pielęgnacji, bez względu na to, czy będą to kwiaty zebrane z przydomowego ogrodu, czy kwiaty z pobliskiej kwiaciarni. Zresztą… ponoć każdą rzecz w życiu należy robić z miłością, starannością i pieczołowitością. Ta zasada tym bardziej staje się oczywista, gdy chodzi o pielęgnację rzeczy tak zwiewnej, pięknej i delikatnej jak kwiaty.

 

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.