Kwiaty na Wielkanoc

Wielkanoc jest największym świętem w świecie chrześcijańskim. W ten świąteczny dzień serca milionów ludzi na całym świecie przepełnione są wielką nadzieją i wielką miłością. Wielkanoc daje każdej osobie, która dotyka jej wielkiej tajemnicy, szczególną cierpliwość i wiarę. Kwiaty na Wielkanoc wspaniale zdobią stoły i całe domostwa.

Kwiaty na Wielkanoc

Ozdabianie domu kwiatami na Wielkanoc, żywymi zielonymi gałązkami ściśle wiąże się z tradycyjnym obchodzeniem tych świąt. Świeże wiosenne zielone liście i wielkanocne kwiaty w domu to symbol życia wiecznego i wiecznej odnowy natury. Tradycyjne wielkanocne kwiaty to wiosenne kwiaty: żonkile, hiacynty, tulipany. Żonkile to żywe dary natury, symbolizują oczyszczenie, hiacynty są kwiatami Matki Bożej, tulipany są symbolem zmartwychwstania natury po hibernacji, a róże i goździki są tradycyjnie uważane za „kwiaty Chrystusa”.

Często podczas przygotowywania kompozycji z wiosennych kwiatów wielkanocnych układa je w formie stroików z atrybutami tego święta, czyli pisankami, kurczaczkami, gałązkami bazi. W kompozycjach wielkanocnych kwiaty powinny być jasne, ale bez nadmiernej różnorodności i pretensjonalności form. Tradycyjne dekoracje tworzone na Wielkanoc, uwzględniają świąteczny symbol kwiatów:

Biały, żółty, złoty kolory duchowości, boskiego światła i czystości

Zielony jest kolorem nadziei

Niebieski to kolor nieba, wiary

Czerwony to kolor życia i jego wieczne odrodzenie.

Najchętniej kupowane kwiaty na Wielkanoc

Wiosna budzi do życia roślinność, napawa ludzi radością i otuchą, pobudza również umysły do kreatywności i komponowania pięknych wielkanocnych kompozycji kwiatowych. Od lat w czasie nadchodzących świat kupowane są żonkile, tulipany, szafirki, fiołki, konwalie, gałązki leszczyny a także miękkowłosy oczar. Gałązki wierzby można układać w całym mieszkaniu w wąskie wysokie wazony, wyglądają one bardzo piękne i delikatne.

Odwiedzając krewnych i przyjaciół na Wielkanoc, warto zabrać ze sobą nie tylko kolorowe jajka i ciasta tradycyjne na te święta, ale także bukiet świeżych kwiatów. Kompozycje pierwiosnków okazują się lekkie, przewiewne, oddające nastrój Świąt Wielkanocnych, ale również inne gatunki kwiatów sprawią radość rodzinie i przyjaciołom.

Jakie kwiaty znajdą miejsce na stole wielkanocnym?

Stół wielkanocny jest symbolem świat, ponieważ gromadzi się przy nim cała rodzina, aby cieszyć się Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Nie może na nim zabraknąć świeżych wiosennych kwiatów, których gatunki były już wymieniane. Wiele osób ozdabia swoje mieszkania liliami, które również należą do symboliki Świąt Wielkanocnych. Biała lilia jest uznawana za symbol zmartwychwstania, czystość nowego odrodzonego życia.

Połączenie żonkili i gałązek wierzbowych jest wymowną kompozycją, która często gości na wielkanocnych stołach. Kwiaty cebulowe budzące się wiosną do życia są bardzo popularne i poszukiwane wśród ludzi, którzy często wybierają je ze względu na trwałość i wyjątkowe piękno a także aromat. A wszystko w towarzystwie zajączka wielkanocnego, żółtych kurczaków, ptaków kolorowych oraz pisanek, które z roku na rok przybierają zarówno tradycyjne wzory jak i nowe aranżacje.

Poczta Kwiatowa Inc to szybka dostawa kwiatów

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.